Inscenace Přes HRAnice

INSCENACE Přes HRAnice  

Divadelní představení pro mladé publikum inspirované příběhy dětí tzv. Kindertransportu. Hrajeme ve středu 13. 6. v 17h v prostorách ČŠBH.

1939, Británie.

Malé Vlakové nádraží. 

Hana, devítiletá židovská  dívka, čeká /aniž by to věděla/ na své nové rodiče a svůj nový život.  V cizí zemi, kde nikdo nemluví jejím jazykem, kde jí nikdo nerozumí…  

Před druhou světovou válkou tisíce (nejčastěji) židovských dětí opustilo svůj domov, rodinu a přátele, aby byli uchráněni před útlakem Nacistů. Někteří rodiče si mohli vybrat mezi dvěma zly: poslat své děti daleko za hranice, a tak je pravděpodobně zachránit, ale tím je opustit, nebo je ohrozit tím, že zůstanou? Když se je rodiče rozhodli poslat, děti to často ani nechápaly, jen odjely. Samy… Daleko za hranice. Drtivá většina z nich své pravé rodiče již nikdy neviděla.

Scénář, režie: Michaela Váňová Hudba: David Hlaváč

Doporučený věk:     8+ (pro děti česky mluvící)     Délka představení: 30 min + dobrovolná diskuze   Autorka projektu Jmenuji se Michaela Váňová. Vystudovala jsem herectví na Pražské konzervatoři a v současné době studuji Katedru výchovné dramatiky na DAMU. Jsem herečka, režisérka a divadelní lektorka divadla Minor v Praze. Mojí prací je propojovat divadlo se vzděláváním. A protože vnímám divadlo jako místo setkání, vytvořila jsem jako svůj magisterský závěrečný projekt INSCENACI, ve které je mojí snahou vyprávět lehkou a srozumitelnou divadelní formou těžký, skutečný příběh z nedávných dějin, jehož sdílení by mohlo pomoci bořit jazykové a kuturní bariéry.   V případě, že nedocházíte do ČŠBH a máte zájem zúčastnit se představení, kontaktujte, prosím Barboru Šimerovou na barbora.simerova@csbh.cz. Školní děti od 8 let výše se představení zúčastní v rámci výuky. 

 

Fotogalerie

Titulní stránka