Vánoční besídka

Vánoční besídka

9.12.2017

Zatímco se v sobotu před druhou adventní nedělí krájela na proslulém drážďanském Striezelmarktu obří (třítunová!) štola, naši školáci a předškoláci ve farnosti St. Petrus pilovali repliky z připravovaných vystoupení a písně na vánoční besídku.

Úderem třetí hodiny přivítaly Soňa Mejstříková s Petrou Sojkovou natěšené rodiče a přátele, kteří tak začali vychutnávat českou vánoční atmosféru – a to všemi smysly, protože na stolečcích vonělo tradiční vánoční cukroví.

Na pódiu se vystřídali žáci všech tříd a své pojetí vánočního příběhu představili i předškoláci. O přestávce mezi vystoupeními přišla za dětmi tradiční česká trojice – čert, Mikuláš a anděl. Sálem tak zazněly další české písně a básničky, za které děti dostaly nadílku, balíčky se sušeným ovocem, buráky a malou sladkostí.

Vánoční besídku zakončili naši nejmladší – skupinka Rákosníček – zpěvem koled. Opět se ukázalo, že náš malý národ má kladný vztah k hudbě a mnozí, nejen dospělí, ale i děti, dokážou parádně rozeznít hudební nástroje.

Fotogalerie

Titulní stránka